İnsan Kaynakları

UZUN DÖNEM STAJ PROGRAMIMIZ

Uzun Dönem Staj için ne zaman başvuru yapabilirim?

Ön değerlendirme süreci, protokolümüz bulunan üniversitelerde bir gün boyunca organize edilmektedir. Öğrenci İşleri Departmanı’nızdan protokol anlaşması talep edebilir, Ar-Ge, Üretim ve Destek Hizmet ekiplerinde takım arkadaşımız olabilirsiniz.

Yılın hangi döneminde Uzun Dönem Staj yapabilirim?

Protokolümüz bulunan üniversitelerin 4. sınıf öğrencileri Eylül-Aralık / Şubat-Mayıs ayları arasında bir okul dönemini ORTEM de geçirmektedir.

Hangi bölümlerden işe alım yapıyoruz?

Teknik roller için tercih edilen bölümleri şu şekilde sayabiliriz; Makine, Elektrik-Elektronik, Bilgisayar, Endüstri, Mekatronik Mühendisliği gibi ilgili alanlar.

Diğer rollerimiz için öncelikli tercih edilen deneyimler; Pazarlama ve Satış, İnsan Kaynakları.

Staj değerlendirme süreci stajyerin ORTEM de geçirdiği süre boyunca devam eder. Staj süreci içerisinde verilen görevleri uygulaması, bakış açısı ve iletişim gibi rolleri gözlemlenir. İlgili alanlarda fark yaratmış stajyerler işe alım sürecinde uygun pozisyonlara yerleştirilmek üzere değerlendirmeye alınırlar.

 

KISA DÖNEM STAJ PROGRAMIMIZ

Kısa Dönem Staj için ne zaman başvuru yapabilirim?

Yaz döneminde staj yapmak isteyen üniversite öğrencileri her yıl 1 Şubat-31 Mart ayları arasında web sitesi başvuru yapabilirler. Başvurular Stajyer İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından değerlendirildikten sonra adaylara geri dönüş yapılmaktadır.

Yılın hangi döneminde Kısa Dönem Staj yapabilirim?

Üniversitelerin zorunlu staj kapsamında olan 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yaz staj imkânı Haziran-Temmuz/Ağustos-Eylül ayları arasında sağlanmaktadır.

Aşağıda belirtilen web adresinden iş başvurusu veya staj başvurusunda bulunabilirsiniz.