Genel Bakış

Genel Bakış

Teknoloji alanında çeyrek asrı geride bırakan Ortem, 1998’de TÜBİTAK-MAM Teknopark’ta kurulmuştur. United Group iştiraki olan şirketimiz, teknoloji alanında dünyanın en güçlü firmalarından biridir. 2019’dan itibaren faaliyetlerine Bilişim Vadisi Kampüsü içinde devam eden Ortem, uzun yıllara dayanan AR-GE tecrübesi, yerli üretime ve inovasyona olan inancı doğrultusunda; güçlü yönetim sistemi ve profesyonel kadrosuyla, otomotiv elektroniği ve telemetri teknolojilerinde sürdürülebilir teknolojik ürünlerle ülkemizi katma değerli geleceğe taşımayı hedeflemektedir.

Ortem, otomotiv elektroniğinde Türkiye’nin önde gelen ECU üreticisidir. Ulusal ve küresel pazarların lider markaları ile iş birliği içerisinde olup ürettiği teknolojilerle doğrudan TOGG, Mercedes, Volkswagen, Temsa, Otokar, Karsan, BMC, Iveco, Akia, Isuzu vb. global markalarla; dolaylı olarak da Ford, Fiat vb. diğer uluslararası markalarla çalışmaktadır. Hafif ticari araç üreticileri; Ortem tarafından yerli olarak üretilen ECU, multiplexer, gövde kontrol ünitesi, WCU ve gösterge panelleri kullanmaktadır.

Telemetri alanında da benzersiz yerli teknolojiler üretmekte olan şirketimiz; kapalı ve açık alan takip ve yönetim sistemleri kullanarak perakende, havalimanı, sanayi vb. pek çok sektörde veri toplama hizmeti sunmaktadır. Ortem, inovatif ürün çözümleriyle iş ortaklarını kârlılığa ve başarıya; gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakma hedefiyle de ülkemizi geleceğe taşımaktadır.

Elektronik teknolojisiyle ilgili mühendislik, araştırma, geliştirme ve üretim hizmetleri sunan; gelişen ürün ve üretim teknolojilerini uygulayan; inovatif kurgularla ürünlerini geliştiren; ürün güvenliğini önemseyen; çalışan eğitimleri ile yeni yetkinlikler kazandıran; çevre, iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili standartları eksiksiz uygulayan; müşterilerini memnun etmeyi, onlara beklentilerinin ötesinde hizmet vermeyi amaç edinen Ortem, otomotiv ve bilişim sektörlerinde güvenilir, insana ve çevreye duyarlı küresel bir marka olma yolunda çalışmalarını sürdürmektedir.