Staj Programı

UZUN DÖNEM STAJ PROGRAMIMIZ

Uzun Dönem Staj için ne zaman başvuru yapabilirim?

Ön değerlendirme süreci, protokolümüz bulunan üniversitelerde bir gün boyunca organize edilmektedir. Öğrenci İşleri Departmanı’nızdan protokol anlaşması talep edebilir, Ar-Ge, Üretim ve Destek Hizmet ekiplerinde takım arkadaşımız olabilirsiniz.

Yılın hangi döneminde Uzun Dönem Staj yapabilirim?

Protokolümüz bulunan üniversitelerin 4. sınıf öğrencileri Eylül-Aralık / Şubat-Mayıs ayları arasında bir okul dönemini ORTEM’de geçirmektedir.

Hangi bölümlerden işe alım yapıyoruz?

Teknik roller için tercih edilen bölümler: Makine, Elektrik-Elektronik, Bilgisayar, Endüstri, Mekatronik mühendislikleri vb. ilgili alanlardır.

Diğer rollerimiz için öncelikli olarak tercih edilen deneyimler: Pazarlama ve Satış, İnsan Kaynakları.

Staj değerlendirme süreci stajyerin ORTEM’de geçirdiği süre boyunca devam eder. Stajyerlerin, staj süreci boyunca verilen görevleri uygulaması, bakış açısı, iletişim yetenekleri vb. rollerdeki başarısı gözlemlenir. İlgili alanlarda fark yaratmış stajyerler işe alım sürecinde uygun pozisyonlara yerleştirilmek üzere değerlendirmeye alınırlar.

KISA DÖNEM STAJ PROGRAMIMIZ

Kısa Dönem Staj için ne zaman başvuru yapabilirim?

Yaz döneminde staj yapmak isteyen üniversite öğrencileri, her yıl 1 Şubat-31 Mart tarihleri arasında web sitesi üzerinden başvuruda bulunabilirler. Başvurular, Stajyer İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından değerlendirildikten sonra adaylara geri dönüş yapılmaktadır.

Yılın hangi döneminde Kısa Dönem Staj yapabilirim?

Üniversitelerin zorunlu staj programı kapsamında yer alan 3. ve 4. sınıf öğrencileri için yaz stajı imkânı, Haziran-Temmuz/Ağustos-Eylül ayları arasında sağlanmaktadır. Aşağıda bulunan form üzerinden iş veya staj başvurusunda bulunabilirsiniz.