oMUX 6x2

Multiplexer ürün ailesi araç üzerinde ki lamba, silecek motoru, klima motoru, cam kaldırma/indirme gibi kontrol fonksiyonları yerine getirir.

Kurulu yapı ile, kablo sarfiyatının önlenmesinin yanı sıra, montaj/demontaj ve servis bakımı kolaylığı vb. avantajlar oluşturulmaktadır. Her bir cihaz bağlı olduğu çevre birimlerinin durumunu diğer cihazlara bildirmektedir.

Bu dağıtılmış yapı sayesinde aracın herhangi bir bölgesindeki aksaklık da (kaza durumu, kablo kopması vs.) diğer kısımlardaki kontrol biriminden yalıtılmış olur ve oluşabilecek risk azaltılır. Belirlenen çalışma senaryosuna göre CAN haberleşme birimi kullanılarak başka bir kontrol ünitesi ile Giriş/Çıkış birimleri istenildiği gibi kontrol edilebilir. Belirlenen bu çalışma senaryoları gömülü yazılım geliştiricileri tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Ayrıca istenildiğinde ürünün oMUX isimli geliştirici arayüzü ile blok diyagramlar kullanılarak istenilen senaryolar da gerçekleştirilebilmektedir. Cihazlara yazılım güncellemeleri CAN hattından yüklenebildiği için araç üzerinden sökülmeden cihazların tümüne aynı anda yeni yazılım atılabilmektedir.

oMUX 6x2