oMUX 22x24

Multiplexer ürün ailesi; araç üzerindeki kapı, sinyal, lamba, silecek motoru, klima motoru, cam kaldırma/indirme gibi kontrol fonksiyonlarını yerine getiren Gövde Kontrol Ünitesidir.Araç üzerinde belirli alanlara takılarak, birbirleri arasında CAN haberleşme aracılığı ile bilgi akışı ve kontrolü sağlarlar.

Kurulu yapı ile, kablo sarfiyatının önlenmesinin yanı sıra, montaj/demontaj ve servis bakımı kolaylığı vb.avantajlar oluşturulmaktadır.Her bir cihaz bağlı olduğu çevre birimlerinin durumunu diğer cihazlara bildirmektedir.Bu dağıtılmış yapı sayesinde aracın herhangi bir bölgesindeki aksaklıkta (kaza durumu, kablo kopması vs.) diğer kısımlardaki kontrol biriminden yalıtılmış olur ve oluşabilecek risk azaltılır. Belirlenen çalışma senaryosuna göre CAN haberleşme birimi kullanılarak başka bir kontrol ünitesi ile Giriş/Çıkış birimleri istenildiği gibi kontrol edilebilir.

Belirlenen bu çalışma senaryoları gömülü yazılım geliştiricileri tarafından gerçekleştirilebilmektedir.Ayrıca istenildiğinde ürünün oMUX isimli geliştirici ara yüzü ile blok diyagramlar kullanılarak istenilen senaryoları gerçekleştirmek mümkündür. Cihazlara yazılım güncellemeleri CAN hattından yüklenebildiği için araç üzerinden sökülmeden cihazların tümüne aynı anda yeni yazılım atılabilmektedir.

oMUX 22x24
 • Genel Özellikler

 • Dbc yükleyebilme
  Offline log oynatabilme
  Gerçek zamanlı 3 farklı donanım ile (Vector,Peak ve Ortem markaları) CAN hattını simüle edebilme
  Offline log üzerinde arama özelliği
  Fiziksel sinyal değerine göre arama
  Mesaj Id ile arama
  Offline log üzerinde istenilen süreye milisaniye mertebesinde gidebilme
  Offline log üzerinde istenilen mesaj sayısı kadar ileri geri trace edebilme
  Log çevirme aracı
  Vector(*asc),Peak(*trc) ve oCAN(*orlf) log dosyalarını birbiri formatına dönüştürebilme
  Periyodik ve oneshot mesaj transmit

  Teknik Özellikler